איך מאתרים עורך-דין לדיני עבודה הכי טוב

כל אדם או חברה שנקלעים לסכסוך משפטי או נדרשים לייעוץ בדיני עבודה היו רוצים לשכור את עורך-הדין הכי טוב לדיני עבודה. אף אם היתה דרך פשוטה לברר – מיהו אותו עורך-דין הכי טוב – מטבע הדברים הדבר היה כרוך בהוצאה כספית גדולה מאוד, שבמרבית המקרים לא תצדיק פניה לאותו עורך-דין.

מנגד,  כפי הנראה זה לא יהיה חכם לבחור את עורך-הדין הזול ביותר שיש.

לכן, כאשר מחפשים את עורך-הדין הכי טוב בתחום מסויים – ובפרט בתחום התמחות ספציפי כמו דיני עבודה – צריך לאתר את אותו עורך דין שמתאים לצרכים של הלקוח, כנתבע או תובע, כמעסיק או כעובד, בהתחשב באופי השירות הנדרש או גודל התביעה והסכסוך הכספי.

דירוג עורכי-דין

אתרים שונים מציעים דירוגים של משרדי עורכי-הדין המובילים בתחומים שונים. כך למשל באתרים dun's100  או BDi. הדירוגים באתרים אלה, על-פי-רוב, אינם מתבססים על איכות, אלא על מספר עורכי-הדין והעובדים במשרד, וגם על אותם משרדי עורכי-דין שמוכנים לשלם על פרסום בחלק מאותם אתרים מדרגים. 

יחד-עם-זאת, חלק גדול מהמשרדים המובילים באותם דירוגים הם אכן משרדים מקצועיים, אך גם יקרים מאוד. בדרך-כלל, משרדי עורכי-דין אלה מייצגים בעיקר חברות גדולות, ששוכרות שירותים משפטיים נוספים שונים מאותם משרדים.

משרדי עורכי-דין גדולים וקטנים

על-פי-רוב, משרדי עורכי-הדין הגדולים, שבהם כמה עשרות (או כמה מאות) עורכי-דין, הינם משרדים שמחזיקים מחלקות בתחומי התמחות שונים, וביניהן גם מחלקת דיני עבודה. כאמור, אותם משרדים יהיו בדרך-כלל יקרים מאוד.

מנגד, ישנם משרדים קטנים יותר, בהם עורך-דין אחד ועד מספר עורכי-דין, וחלק גדול מהם הינם משרדים שיגבו שכר-טרחה שיכול להתאים לקהל לקוחות רחב יותר.

משרדים שמתמחים בדיני עבודה בלבד

ישנם עורכי-דין לא מעטים שעוסקים בדיני עבודה כאחת מכמה התמחויות. יש לציין בעניין זה, שכאשר עורך-דין מקבל רשיון עריכת-דין, הוא רשאי לעסוק בכל תחום – ללא מגבלה. ללקוח לא תמיד יש מושג מה הנסיון והידע של עורך-הדין בתחום הספציפי בעניינו פנה לאותו עורך-דין.

לכן, כאשר מאתרים עורך-דין – בכל תחום – כדאי לוודא שמדובר בעורך-דין שעוסק אך ורק בתחום התמחות אחד. כך ניתן להניח שאותו עורך-דין מנוסה ומעודכן באותו תחום התמחות.

בהקשר זה יש לציין כי במשרדי עורכי-דין גדולים, מקובל שיש מחלקות בתחומים שונים. באופן זה, עורכי-דין שונים מתמחים באותם משרדים בתחום ספציפי ועוסקים אך ורק באותו תחום. כך נשמרת המקצועיות של כל מחלקה ושל כל עורך-דין במשרד. באופן דומה, ישנם משרדים קטנים של עורך-דין אחד או כמה עורכי-דין שעוסקים אך ורק בתחום אחד, ויכולים להציג מקצועיות ונסיון באותו תחום, שלא נופלים מהאיכות שקיימת במשרידם הגדולים.

עורכי-דין לדיני עבודה שמייצגים עובדים או מעסיקים

בתחום דיני העבודה ישנה חלוקה מבנית של הצד אותו מייצג עורך-הדין – את העובד או את המעסיק. מדובר בצדדים שאינם שווים בכוחם. בדרך-כלל, היכולות הכלכליות של המעסיק יהיו גדולות יותר מזה של העובד. בנוסף, מקובל ששכר הטרחה שישלם עובד עבור תביעה יהיה ברובו על-פי תוצאת ההליך ואילו שכר הטרחה שישלם המעסיק ישולם במהלך ההליך המשפטי ללא קשר לתוצאתו. 

באופן זה, ישנם משרדי עורכי-דין שמייצגים אך ורק או בעיקר מעסיקים, או אך ורק עובדים או משרדים שמייצגים גם עובדים וגם מעסיקים. לכן, אם אתה עובד, כדאי לוודא כי משרד עורכי-דין עוסק בעיקר או באופן משמעותי בייצוג של עובדים; וכך להפך, אם אתה מעסיק.  

עורכי-דין בעלי נסיון

כאשר מחפשים עורך-דין – בכל תחום – כדאי תמיד לפנות לעורך-דין שהוא בעל נסיון בתחום. אין מגבלה לנסיון שניתן לצבור, אך אם מדובר בעורך-דין שעוסק בתחום ספציפי למעלה מ-10 שנים, במרבית המקרים הוא יהיה די מנוסה.

בנוסף, בשלב ההכרות עם עורך-הדין, כדאי לברר האם עורך-הדין בעל נסיון בנושא הספציפי בעניינו פנה אליו הלקוח. תחום דיני העבודה הינו תחום רחב ועל-כן גם עורך-דין מנוסה לא תמיד יהיה מנוסה דיו בנושא מסויים בתוך אותו תחום. 

כך, למשל, ישנם מספר משרדי עורכי-דין שעוסקים בעיקר בייצוג עובדים זרים. אותם משרדים יכולים להיות מנוסים מאוד בדיני עבודה ובייצוג של מאות רבות של עובדים זרים, אך יש חשש לא יהיו מנוסים מספיק בהליכים משפטיים שקשורים לפרילנסרים.

שירות אישי

כאשר פונים למשרד עורכי-דין שבו יותר מעורך-דין אחד, חשוב לברר ולוודא מיהו אותו עורך-דין במשרד שייצג אותי כלקוח. לעתים רבות הפגישה הראשונה נעשית עם ראש המשרד, שעושה רושם כעורך-דין טוב ומנוסה, ולאחר מכן מתברר שהתיק מנוהל על-ידי עורך-דין אחר, מנוסה ומקצועי פחות. חשוב להפגש עם אותו עורך-דין ולוודא שניתן למצוא איתו מכנה משותף ותקשורת טובה ולוודא שהוא מנוסה ומקצועי.

לסיכום – הכללים לאיתור עורך דין דיני עבודה הכי טוב !

1. לוודא שהמשרד בעל נסיון של 10 שנים בתחום דיני העבודה (ועדיף אף יותר);

2. לוודא שעורך-הדין עוסק אך ורק בדיני עבודה – כתחום התמחות יחיד במשרד או במסגרת מחלקה במשרד;

3. לוודא האם המשרד עוסק על-פי רוב בייצוג עובדים או מעסיקים;

4. לוודא שהתיק מנוהל על-ידי עורך-דין מנוסה במשרד ולא עורך-דין זוטר. 

 

קראו עוד בנושא שכר טרחה של עורך-דין לדיני עבודה »

לקבלת הצעת מחיר התקשרו – 03-6091103