איך מגישים כתב הגנה ללא עורך דין

כאשר אדם או חברה נתבעים בבית-משפט, קיימת חובה להגיש כתב הגנה. בדרך-כלל, כתב הגנה צריך להיות מוגש לבית-המשפט ולתובע בתוך 30 ימים מהמועד שכתב-התביעה נמסר לנתבע.

כל נתבע רשאי להיות מיוצג על-ידי עורך-דין בכל הליך משפטי. זאת, מלבד בבית-המשפט לתביעות קטנות, שם מתקיים הליך ללא עורכי-דין.

עם-זאת, ניתן להגיש כתב הגנה ללא עורך דין, ואף לנהל את ההליך המשפטי ללא ייצוג, במיוחד כאשר מדובר בתביעות קטנות יחסית, ואז אין כדאיות כלכלית להיות מיוצד על-ידי עורך-דין.

סיוע של עורך-דין בעריכת כתב הגנה

אף אם אדם מחליט לייצג את עצמו בתביעה, כדאי מאוד להיוועץ בעורך-דין לפני הגשת כתב-הגנה, ואולי אף להיעזר בעורך-דין לצורך ניסוח כתב-ההגנה. כתב-ההגנה זה המסמך הכי חשוב שיש להגיש בהליך המשפטי. שם מפורטת הגירסא העובדתית של טענות הנתבע. כמעט כל טעות שתיעשה בשלב הזה, לא ניתן יהיה לתקן אותה בהמשך.

נוסף על כך, בשלב הייעוץ עם עורך-הדין, ניתן להבין מה הסיכויים והסיכונים בתביעה, ולבנות ביחד עם עורך-הדין טקטיקה לניהול ההליך עצמו, אף אם בהמשך הנתבע בוחר לייצג את עצמו.

לכן, מומלץ מאוד להסתייע בעורך-דין בשלב של ייעוץ לבחינת הסיכונים בתביעה והכנת כתב-הגנה.

כתב הגנה ללא עורך דין בתביעה קטנה

משרדנו נותן שירות של עריכת כתב-הגנה בתביעות קטנות. כאמור, כאשר אדם נתבע בבית-המשפט לתביעות קטנות חובה עליו להגיש כתב הגנה, שאם לא ייעשה כן בית-המשפט עלול לחייב אותו במלוא סכום התביעה. ההליך עצמו מתנהל ללא עורכי-דין אך עורך-דין בהחלט יכול לסייע בייעוץ והדרכה והכנת כתב-הגנה.

במקרים רבים אנשים לא מודעים לזכויותיהם, לא יודעים לטעון טענות באופן נכון, וניגשים להליך משפטי שהוא זר להם, ועם התנהלות לא נכונה נגרם להם נזק כספי בסופו של דבר. לאחר דיון בבית-המשפט כבר לא יהיה ניתן לתקן את הטעויות שנעשו.

כתב הגנה בבית הדין לעבודה

משרדנו מומחה בענייני עבודה, ומייצג עובדים ומעסיקים. משרדנו נותן שירות של עריכת-כתב הגנה למעסיקים שנתבעו בבית-הדין לעבודה. 
תחום דיני העבודה זהו תחום התמחות מיוחד, ורק עורך-דין שעוסק בתחום ידע לבחון תביעה באופן נכון, וידע להעריך את הסיכונים בתביעה.