תביעה נגד מעסיק

אם הנך עובד שכיר, והמעביד לא שילם לך את מלוא זכויותיך, אתה רשאי להגיש תביעה בבית-הדין לעבודה, שיאכוף על מעבידך את התשלום. כמובן, תמיד עדיף להיעזר בעורך-דין.

את התביעה יש להגיש בבית-הדין לעבודה. כמובן שכדאי ומומלץ להיעזר בשירותים של עורך-דין.

▪ שכר טרחה של עורך דין לענייני עבודה »

▪ ייעוץ משפטי ללא התחייבות »

▪ האם תלוש השכר שלך תקין?  »

בכתב-התביעה יש לכתוב את השתלשלות כל האירועים הרלוונטיים, ולצרף לתביעה את כל תלושי השכר והמסמכים הרלוונטיים. עם הגשת התביעה עליך לשלם אגרה בשיעור של 1% מסכום התביעה (חוץ מתביעה לשכר עבודה אשר פטורה מאגרה).

את התביעה יש להגיש בבית-הדין באזור בו בוצעה העבודה. כאשר העבודה בוצעה באזור המרכז, יש להגיש את התביעה בבית-הדין לעבודה בתל-אביב, ברחוב שוקן 25. בנוסף קיימים עוד 4 בתי-דין אזוריים: בחיפה, נצרת עלית, ירושלים ובאר-שבע. 

הליך התביעה הוא משפט לכל דבר ועניין. הצד שנגדו הוגשה תביעה צריך לקבל את כתב התביעה ובית-הדין יורה לו להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום. לאחר מספר חודשים נקבע דיון בבית-הדין לעבודה בפני שופט. בדרך-כלל בדיון זה נעשה נסיון להגיע להסדר פשרה, ואם הוא לא מצליח נקבע דיון נוסף. אחרי הדיון השני, בדרך כלל, ניתן פסק-דין על-ידי השופט של בית-הדין.

משרדנו מתמחה ובעל נסיון רב בדיני עבודה ומייצג עובדים ומעסיקים בייעוץ משפטי בדיני עבודה ובהליכים בבתי-הדין לעבודה.

במקרה של תביעות בסדר גודל קטן, משרדנו נותן שירות של עריכת כתב-התביעה, חישוב הזכויות והדרכה על ההליך בבית-דין לעבודה, בעלות נמוכה. כך תוכל לגשת לדיון המשפטי לבד, אך ב"ראש שקט". בכל מקרה, כדאי להתקשר ולבדוק מה הזכויות שלך – 03-6091103.

בדוק באיזה בית-הדין עליך להגיש את התביעה (לפי העיר בה עבדת)?

הכתובות של בתי-הדין לעבודה 

תביעה נגד עובד

תביעה של מעסיק נגד עובד יש להגיש בבית-הדין לעבודה. מעסיקים מגישים תביעות נגד עובדים במקרה של גניבה, תשלום שכר בטעות שלא הוחזר ונזקים שנגרמו באשמת העובד.

על מעסיק לשלם אגרה בשיעור של 1% מסכום התביעה שהוא מגיש. אין רכיבים שפטורים מאגרה, בדומה לתביעת שכר עבודה של עובד אשר פטור מתשלום אגרה.

במקרים של תביעה גדולה נגד עובד כדאי לשכור ייצוג של עורך-דין לענייני עבודה. במקרים של תביעה קטנה בסכום של אלפי שקלים עד כמה עשרות אלפי שקלים בודדים – כדאי לבקש שירות מעורך-דין לענייני עבודה של עריכת כתב-תביעה והדרכה כיצד לנהל את ההליך המשפטי ללא ייצוג.