כיצד יש לערוך כתב תביעה בבית הדין לעבודה

בכתב-התביעה יש לכתוב את השתלשלות כל האירועים הרלוונטיים, ולצרף לתביעה את כל תלושי השכר והמסמכים הרלוונטיים. עם הגשת התביעה עליך לשלם אגרה בשיעור של 1% מסכום התביעה (חוץ מתביעה לשכר עבודה אשר פטורה מאגרה).

את התביעה יש להגיש בבית-הדין באזור בו בוצעה העבודה. כאשר העבודה בוצעה באזור המרכז, יש להגיש את התביעה בבית-הדין לעבודה בתל-אביב, ברחוב שוקן 25. בנוסף קיימים עוד 4 בתי-דין אזוריים: בחיפה, נצרת עלית, ירושלים ובאר-שבע. 

הליך התביעה הוא משפט לכל דבר ועניין. הצד שנגדו הוגשה תביעה צריך לקבל את כתב התביעה ובית-הדין יורה לו להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום. לאחר מספר חודשים נקבע דיון בבית-הדין לעבודה בפני שופט. בדרך-כלל בדיון זה נעשה נסיון להגיע להסדר פשרה, ואם הוא לא מצליח נקבע דיון נוסף. אחרי הדיון השני, בדרך כלל, ניתן פסק-דין על-ידי השופט של בית-הדין.

משרדנו מתמחה ובעל נסיון רב בדיני עבודה ומייצג עובדים ומעסיקים בייעוץ משפטי בדיני עבודה ובהליכים בבתי-הדין לעבודה.

▪ דוגמא לכתב תביעה לבית הדין לעבודה  »

בדוק באיזה בית-הדין עליך להגיש את התביעה (לפי העיר בה עבדת) »

הכתובות של בתי-הדין לעבודה »

מה הנושאים שעובד יכול לתבוע מעסיק בבית הדין לעבודה 
תביעה נגד מעסיק ניתן להגיש, בין היתר, בנושאים הבאים:
 – תשלום פיצויי פיטורים;
– הפקדות לקרן פנסיה;
– תשלום שכר עבודה ושעות נוספות;
– תשלום פיצויי הלנת שכר;
– דמי נסיעות;
– דמי הבראה;
– דמי חופשה;
– תביעה לקבלת תלושי שכר או טופס 161;
– תביעה לפיצויים על פיטורים שלא כדין;
– תביעה עקב פיטורים בהריון או עקב אפלייה אסורה;

סיוע בעריכת כתב תביעה בסכומים קטנים לבית הדין לעבודה

במקרה של תביעות בסדר גודל קטן, משרדנו נותן שירות של עריכת כתב-התביעה, הגשת תביעה לבית הדין לעבודה, חישוב כל הזכויות והדרכה על ההליך בבית-דין לעבודה, בעלות נמוכה. כך תוכל לגשת לדיון המשפטי לבד, אך ב"ראש שקט". בכל מקרה, כדאי להתקשר ולבדוק מה הזכויות שלך – 03-6091103.

הגשת תביעה על-ידי עובד

אם הנך עובד שכיר, והמעביד לא שילם לך את מלוא זכויותיך, אתה רשאי להגיש תביעה בבית-הדין לעבודה, שיאכוף על מעבידך את התשלום. כמובן, תמיד עדיף להיעזר בעורך-דין לענייני עבודה, בייצוג מלא או ייעוץ וניסוח כתב-התביעה.

את התביעה יש להגיש בבית-הדין לעבודה. 

▪ ייעוץ משפטי ללא התחייבות עם עורך-דין לענייני עבודה »

▪ האם תלוש השכר שלך תקין?  »

הגשת תביעה על-ידי מעסיק

תביעה של מעסיק נגד עובד יש להגיש בבית-הדין לעבודה. מעסיקים מגישים תביעות נגד עובדים במקרה של גניבה, תשלום שכר ששולם בטעות אך לא הוחזר ונזקים שנגרמו על-ידי העובד.

על מעסיק לשלם אגרה בשיעור של 1% מסכום התביעה. אין רכיבים שפטורים מאגרה, בדומה לתביעת שכר עבודה של עובד אשר פטור מתשלום אגרה.

במקרים של תביעה גדולה נגד עובד כדאי לשכור ייצוג של עורך-דין לענייני עבודה. במקרים של תביעה קטנה בסכום של אלפי שקלים עד כמה עשרות אלפי שקלים בודדים – כדאי לבקש שירות מעורך-דין לענייני עבודה של עריכת כתב-תביעה והדרכה כיצד לנהל את ההליך המשפטי ללא ייצוג.

מעסיק אף רשאי להגיש צו מניעה על עבודה של עובד כשהוא מתחרה בחברה בניגוד לדין, או כשהוא עושה שימוש בסודות מסחריים של החברה או רשימת לקוחות. את צו המניעה יש להגיש בדחיפות רבה מרגע שמתגלה העניין. הגשת בקשה לצו מניעה תוך שיהוי עלולה להידחות על-ידי בית-הדין רק עקב ההשתהות בהגשה.