משרדנו מייצג קבוצות עובדים אשר לא קיבלו את מלוא זכויותיהם בחברה או בעסק שפשטו רגל, או בנסיבות של חדלות פרעון. על-פי החוק, המוסד לביטוח לאומי משלם לעובדים אלה את זכויותיהם, אם ניתן צו פירוק או צו פשיטת רגל, עד לסכום של 112,000 ש"ח לכל עובד (הסכום מתעדכן מעת לעת).

משרדנו ייצג קבוצות עובדים מענפים רבים: אופציות בינאריות ופורקס, מסעדות, מפעלי ייצור, שיווק נדל"ן ועוד.

זכויות עובדים במקרה של פירוק חברה או פשיטת רגל של המעביד:

עובד שנגד מעבידו ניתן צו פשיטת רגל או פירוק, זכאי לגמלה מהמוסד לביטוח לאומי, הכוללת תשלומים אלה:

    - שכר העבודה וזכויות סוציאליות המגיעות לו, אשר לא שולמו על-ידי המעביד;

    - פיצויי פיטורים, אם אין להם כיסוי בפוליסת ביטוח מנהלים או קופת גמל.

מרכיבי השכר שלא יילקחו בחשבון לצורך חישוב הגמלה הן החזר הוצאות רכב, טלפון וכו'.

תשלום הגמלה מבוצע בעבור שכר העבודה, ורק לאחר מכן משולמים פיצויי הפיטורים (הפטורים מתשלום מס) עד למקסימום הגמלה הקבוע בחוק.

הגמלה משולמת עד לסכום מקסימאלי של כ-112,000 ש"ח. לסכום הגמלה יתווספו הפרשי הצמדה למדד מיום הווצרות החוב עד יום התשלום בפועל.

בנוסף, קופת הגמל של העובד זכאית לגמלה בגין תשלומים שלא הועברו מכספי המעביד, או כספים שנוכו משכר העובד או מכספי שניהם. המוסד לביטוח לאומי יעביר לקופת הגמל את סכום החוב בעד העובד, עד לסכום מקסימאלי של כ-16,000 ₪, שנצבר במהלך 12 חודשי העבודה האחרונים. אם קיימים חובוה לקופת פנסיה בגין שנים קודמות - ניתן לתבוע בגין כך את חברת הביטוח עצמה אם היא התרשלה ולא הגישה תביעה נגד המעסיק שלא הפקיד כספים לקרן הפנסיה.

מהגמלה ינוכו מיסי החובה: מס הכנסה, ביטוח לאומי וביטוח בריאות.


קיראו עוד:

מהם השלבים במקרה של פירוק חברה עד שמתקבל הכסף בחשבון הבנק
 >>


כיצד יש לפעול?

אם המעביד או גורם אחר לא מגיש בקשה לפירוק החברה או לפשיטת רגל, הרי שהליך זה מוטל על כתפיהם של העובדים, על-מנת להיות רשאים להגיש תביעות-חוב למוסד-לביטוח-לאומי. לא ניתן להגיש תביעת-חוב לביטוח לאומי ללא הליך של פירוק החברה. עלויות האגרות לכונס הנכסים הרשמי ולבית-המשפט המחוזי עשויות להגיע לכ-2,500 ש"ח; כך שבנסיבות שמדובר בעובד יחיד לו חייב המעביד סכום קטן, אין כדאיות כלכלית לנקוט בהליך כזה. עם-זאת, כאשר מדובר בחברה שהעסיקה מספר עובדים, כדאי להתאגד ולהגיש יחדיו בקשה לפירוק החברה, כשכל אחד מהעובדים נושא בחלק קטן מאוד מההוצאות.


▪ כתבה ב-TheMarker על פירוק חברת ביוקורד לשימור דם טבורי שעובדיה יוצגו על-ידי משרדינו
 >>

▪ כתבה ב"גלובס" אודות הגשת בקשה לפירוק חברת ריאליטי על-ידי עובדי החברה המיוצגים על-ידי משרדנו >>לייעוץ ראשוני עם עורך-דין דיני עבודה - התקשר/י 03-6091103
או השאר פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

 

 

כל הזכויות שמרורות לעו"ד אורי שאבי, עורך-דין לדיני עבודה 2003 - 2018 |  תל-אביב, מרכז עזריאלי, הבניין המשולש, קומה 28

איך מגישים תביעה | מהעתונות | מפת האתר | צור קשר